Vinilinė ir PVC grindų danga

Tai gana minkšta ir atspari grindų danga, taip pat neslidi. Reikalauja mažiausiai priežiūros, yra tinkama kloti visose patalpose. Ji 100 proc. atspari drėgmei, UV spinduliams, purvui, puikiai praleidžia šilumą, yra atspari temperatūros svyravimui, yra jauki ir labai dekoratyvi.

 

Palyginimas su laminatu

Tačiau vinilinės grindys nėra tokios kietos kaip laminatas, jų pagrindas – polivinilochloridas (PVC), todėl jos puikiai izoliuoja garsą – slopina batų kaukšėjimą, vaikų bėgiojimą, jomis malonu vaikščioti net ir basomis kojomis.

Vinilinė danga gali būti tiek su užrakto sistema, tiek ir klijuojama tiesiai ant betoninio paviršiaus, tačiau pastarąją rekomenduojama įrengti su patyrusių meistrų pagalba. Kainos atžvilgiu vinilinė danga yra kiek brangesnė už laminuotas grindis.

 

Vinilinės grindų dangos privalumai

Atsparumas drėgmei. Kadangi ši grindų danga yra visiškai atspari drėgmei, ji puikiai tinka tose patalpose, kur yra padidėjęs drėgmės lygis, pavyzdžiui: vonioje, virtuvėje, rūsyje ir pan. Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad vinilinė grindų danga bus visiškai vandeniui atspari tik tada, jei ji bus tvarkingai įrengta.

Atsparumas purvui ir dėmėms. Ši grindų danga pasižymi atsparumu purvui ir dėmėms, o tai reiškia, kad jos priežiūra yra be galo paprasta. Ją užtenka išsiurbti ir prabraukti sudrėkintu skuduru. Dėl šios priežasties, tokios grindys yra populiarios virtuvėse bei vaikų kambariuose.

Komfortas. Vinilinė grindų danga yra šilta ir gan minkšta, todėl ja malonu vaikščioti. Tai ypač svarbu virtuvėje, kur praleidžiama nemažai laiko stovint.

* Garso sugeriamumas. Tiems, kurie gyvena daugiabučiuose, ši grindų danga patraukli gali būti dar ir dėl to, kad ji labai gerai sugeria garsą. Grindų ekspertai vinilinę dangą šiuo atžvilgiu prilygina kiliminei dangai.

 

Vinilinės grindų dangos trūkumai

* Nėra galimybės atnaujinti. Vienas didžiausių šios dangos minusų, kad ir kokia atspari ji bebūtų, jos negalima atnaujinti, o tai reiškia, kad nutikus nelaimei, pažeistą dalį reikės pašalinti ir pakeisti nauja.

* Spalvos kitimas. Prastesnės kokybės vinilinė grindų danga yra linkusi į spalvos kitimą. Taip dažniausiai nutinka tada, kai danga yra veikiama tiesioginių saulės spindulių.

* Neperdirbama medžiaga. Tai nėra itin ekologiškas pasirinkimas, kadangi ši medžiaga yra sunkiai perdirbama. Tačiau gamintojai stengiasi tai pakeisti ir pradeda gaminti labiau savaime yrančius medžiagos variantus.