Šildomų grindų pliusai ir minusai

Nors šildomų grindų įrengimas sparčiai išpopuliarėjo per pastaruosius kelerius metus, vis dar yra žmonių, kurie turi abejonių dėl šildomų grindų pasirinkimo savo namuose ir pliusus prieš tradicinę šildymo sistemą radiatoriais. Šildomų grindų spinduliuojama šiluma jauki, šios sitemos naudojama energija ypatingai efektyvi.

Šildomų grindų pliusai 

Komfortas

Įrengiame tiek belaidžius, tiek laidinius kambario termostatus.
Viena svariausių priežasčių, kodėl klientams siūlome namuose, nesvarbu ar tai būtų namas, kotedžas, įsirengti šildomas grindis, tai sukuriamas komfortas ir patogumas:
* kelių zonų temperatūrų reguliavimo galimybė, suteikia galimybę visoms namų funkcinėms zonoms nustatyti individualią šilumos temperatūrą. Kaip pavyzdys galėtų būti virtuvė, kurioje verdama, kepama ir oras paprastai būna šiltesnis nei kitose namų erdvėse. Arba miegamasis, kuriame dėl geresnės sveikatos rekomenduojama vėsesnė temperatūra.
* šildomos grindys padeda išlaikyti subalansuotą drėgmės lygį namuose. Sausas oras įelektrina drabužius, plaukus ir neigiamai veikia žmogaus odą bei sveikatą.
* daug kam teko susidurti su šylančių radiatorių garsais – šildomos grindys dirba visiškai priešingai – tyliai ir visiškai nepastebimai.

Sveikata

Ne ką mažiau svari priežastis šildomų grindų įrengimui pasirinkti – dulkės ir alergenai, kurių su šildomų grindų sistema pavyksta išvengti. Tradiciniu būdu šildydami radiatoriai stumia orą į viršų, kyla ir maišosi įvairiomis kryptimis netolygiai, kartu išjudinda alergenus ir dulkes, sukeldami čiaudulį, sunkumą kvėpuoti bei paaštrindami astmą. Tuo tarpu minimaliai ir tolygiai nuo šildomų grindų kylantis oras padeda visiškai išvengti šios problemos.

Energetinis efektyvumas

Šildomų grindų įrengimas sumažina suvartojimos energijos kiekį, taip prisidedant prie planetos saugojimo ir žinoma prie kuro sąnaudų mažinimo. Grindinis šildymas yra efektyvesnis šildymo būdas nei radiatorinis dėl daugelio priežasčių. Šildydami patalpų orą radiatoriai sukuria šilto oro slėgį lubų viršuje, todėl šiltas oras yra išstumiamas iš namų per nesandarumus ir plyšius.
Grindinis šildymas veikia spinduliavimo būdų- šildo ne patį orą, o objektus ir kūnus esančius patalpoje, todėl nevisiškai sandarios patalpos nebėra taip svarbu.
Dėl tos pačios, spinduliavimo priežasties jutiminė temperatūra patalpoje yra keliais laipsniais didesnė, todėl namus reikia šildyti mažiau, o kiekvienas sutaupytas laipsnis yra 5-10% sutaupytų kuro sąnaudų.
Mes siekiame, jog kiekvienas klientas gautų pakankamai informacijos apie tai, kaip, kodėl ir kiek yra sutaupoma pasirinkus šildomų grindų būdą, o ne kitus alternatyvius šildymo būdus. Skaičiavimai rodo, jog lyginant su tradicinėmis šilumos sistemomis sutaupoma nuo 20 iki 40 procentų savo sąskaitoms už energiją kiekvieną mėnesį. Pasitelkdami savo žinias ir patirtį įrengėme dešimtis šildomų grindų sistemų bei prisidėjome prie patogesnio žmonių gerbūvio.

Universalus montavimas

Šildomų grindų įrengimas yra tinkamas įrengti su bet kokio tipo katilu ir naudoti bet kokio tipo kurą priklausomai nuo kiekvieno kliento poreikio.

Šildomų grindų minusai

Bene vienintelis ir didžiausias šidomų grindų minusas tas, kad jos netinkamos įrengti patalpose, kurios yra retai naudojamos ir šildomos nenuolatos. Sodo nameliuose į kuriuos nuvykstate rečiau. Įsirengę šldomas grindis tokiose patalpose, lauksite kol grindys kaskart įšils ir apšildys patalpą, o tai užtruks.

Taip pat vienas iš minusų, kad šios šildymo sistemos įgyvendinimas yra kur kas sudėtingesnis, nei tradicinės radiatoriais, reikia numatyti daugiau ir sudėtingesnių techninių niuansų, todėl labiau rekomenduojama šį darbą patikėti profesionalams santechnikams, kurie įgyvendintų visus reikalavimus, norint išgauti visus šiuos šildomų grindų pliusus paminėtus aukščiau.