Instrukcija renkantis grindų dangą

Parketas / medinės grindys

Pliusai

Medinių grindų privalumai daug kam gerai žinomi, tai natūralios, gamtos dovanotos, technologijų ištobulintos grindys suteikiančios vartotojui ne tik jaukų ir ilgaamžį grindų sprendimą, tačiau ir didelę vertę pačiam būstui, kadangi tokias grindis nesudėtinga pilnai atnaujinti ir naudoti daugybę metų.

Minusai

Lyginant su kitais grindų tipais medinės grindys paprastai yra brangesnės, bet taip yra tik skaičiuojant momentines išlaidas. Skaičiuojant jų ilgaamžiškumą ir išlaidas per metus, jų nebūtų galima vadinti brangiomis. Populiariausia medinių grindų rūšis yra trisluoksnės parketlentės, kurių technologiškai pažangi konstrukcija beveik eliminuoja medienos jautrumą aplinkos pokyčiams. Jos tapo labai populiarios dėl savo stabilumo ir paprasto įrengimo. Vienas, dažnai jų minimas trūkumas yra paviršiaus jautrumas įbrėžimams ar smūgiams. Tačiau, šį trūkumą galima nesudėtingai apriboti, apsaugant visų baldų kojeles specialiais padukais, o įėjimo iš lauko zonose patiesiant apsauginius kilimėlius. Mediena yra pati lepiausia, mažiausiai atspari aplinkos poveikiui medžiaga palyginus su vinilu ar laminatu.

Ar parketą galima kloti ant šildomų grindų?

Tikrai, taip. Parketlentės prieš porą dešimčių metų ir buvo sukurtos tam, kad medines grindis būtų galima naudoti ant šildomų grindų. Šiuo metu, tas kūrinys pranoko visus lūkesčius, nes parketlentės tapo populiariausia medinių grindų rūšimi dėl visų gerųjų tokios konstrukcijos savybių – stabilumas, lengvas įrengimas, optimalus šilumos praleidimas ir kt.

Parketo priežiūra

Parketlentės nereikalauja specialios priežiūros. Jas pakanka valyti sausai, siurbliu ar šluoste. Pagal poreikį, galima valyti drėgnai, bet niekada šlapiai. Lakuotas parketlentes galima valyti įprastais buitiniais valikliais parketui, geriau specializuotomis priemonėmis, o alyva apsaugotas grindis rekomenduojama prižiūrėti tik specialiomis, tokiems paviršiams pritaikytomis valymo priemonėmis. Viryklės zonoje, kur daugiausiai vaikštoma ir gaminama, galima pasitiesti skaidrų apsauginį kilimėlį, kuris vaizdo negadins, o grindis apsaugos nuo skysčių ir kitų nešvarumų.

LAMINATAS

Pliusai

Tai natūralios medienos gaminys, bet gerokai atsparesnis, nei neperdirbta mediena, pvz. parketlentė. Didžiulis raštų, spalvų, formų, matmenų ir atsparumo variacijų pasirinkimas už prieinamą kainą. Yra gaminamas įvairių techninių charakteristikų, būtinų pagal patalpų paskirtį ir dydį. Paprastai klojamas, nereikalauja brangių priedų ir montavimo darbų.

Minusai

Tinka tik šildomoms vidaus patalpoms, t. y. kur nuolat palaikoma teigiama temperatūra.

Laminato priežiūra

Jokios išskirtinės priežiūros laminuotos dangos nereikalauja – jos yra visiškai paruoštos visam eksploatacijos laikui. Patartina grindų plovimui rinktis kokybiškus bemuilius ploviklius, skirtus laminuotai dangai ir pasitikslinti, ar jūsų išrinktas modelis tinka valymui garais.

Ar laminatą galima kloti ant šildomų grindų?

Taip, visos dabartinės laminuotos dangos tinka šildomoms grindims.

VINILINĖ GRINDŲ DANGA

Pliusai

Vinilinė grindų danga sudaryta iš penkių skirtingų sluoksnių, todėl šios grindys ne tik neperšlampa, bet ir yra tylios vaikščioti, jų paviršius šiltas ir švelnus kojoms. Aukšto lygio spausdinimo technologijomis sukuriamas vinilo dekoro sluoksnis, suteikiantis vinilinėms grindims unikalią ir natūralią išvaizdą. Stiprus, smūgiams atsparus centrinis sluoksnis: šis neperšlampantis ir garsą slopinantis vinilo centrinis sluoksnis daro dangą itin patvaria. Papildomas stabilizuojantis sluoksnis, kuriame yra ypač tankaus stiklo pluošto, neleidžia keistis matmenims. Ypač atsparus smūgiams vinilo pagrindas: šis atsparus drėgmei sluoksnis užtikrina grindų plokštės stabilumą, todėl ji neįsilenkia ir nesiraito. Vinilinės grindys visiškai atsparios vandeniui.

Minusai

Reikalingas ypatingai lygus pagrindas ant kurio bus klijuojama vinilinė danga. Pati danga yra plona, todėl bet kokie įtrūkimai, nelygumai, duobutės po kurio laiko gali atsikartoti ant dangos. Dažniausiai reikia lyginti pagrindą – tai yra papildomos išlaidos.

Ar ją galima kloti ant šildomų grindų?

Vinilinė danga – idealus pasirinkimas šildomoms grindims, jos pralaidumas yra geresnis nei laminuotų grindų, jos daug geriau praleidžia šilumą nei medinės grindys. Šildomoms grindims rekomenduojame rinktis klijuojamą vinilinę dangą. Vinilinę grindų dangą galima įsigyti su užraktu (klojamą ,,plaukiojančiu“ būdu) bei klijuojamą.

Pasirinkus dangą su užraktu prireiks specialaus pakloto arba klijų. Jei grindis dėsite ,,plaukiojančiu“ būdu – grindų dėjimo procesas bus greitas, daug įgūdžių nereikalaujantis, bus tikrai įmanoma susidėti grindis patiems. O pasirinkus klijuojamą vinilinę dangą (be užrakto) visada sutaupysite. Klijavimui prireiks specialių klijų ir, greičiausiai, meistro.

Vinilinės grindų dangos priežiūra

Kadangi vinilinės grindys visiškai atsparios drėgmei, todėl ir jų priežiūra yra nesudėtinga. Galima naudoti „sausą“ valymą – išsiurbiant grindis ir valant drėgnai tik tam tikras vietas, kur yra nešvarumai. Galima plauti pilnai visas grindis drėgnu būdu. Jeigu grindys ypatingai užterštos, galima naudoti grindų plovimo mašiną.

PLYTELĖS

Pliusai

Dabartinės technologijos leidžia išgauti labai tiksliai atkartojantį natūralaus akmens, marmuro, medžio ar betono raštą. Ir tuo pačiu leidžia sutaupyti nemažai lėšų. Plytelės yra labai patvarios ir geros šilumos laidininkės.

Minusai

Kietos, sunkios, jeigu nėra šildomų grindų – šaltos.

Ar plyteles galima kloti ant šildomų grindų?

Taip, akmens masės plytelės – geriausia medžiaga šildomoms grindims: neturi šiluminės varžos, praleidžia absolučiai visą šilumą. Būtinai klijuoti su tarpeliais tarp plytelių. Šildomoms grindims plyteles būtinai klijuoti su elastingais klijais.

Plytelių priežiūra

Nereikalauja pastovios priežiūros lyginant su medinėmis grindimis ar natūraliu akmeniu.

Kiliminė danga

Pliusai

Dažniausiai renkasi tie, kurie nori minkštų ir šiltų grindų. Ji tinka miegamajame, sukuria jaukumo jausmą, gražiai atrodo.

Minusai

Reikia įvertinti tai, kad kiliminę dangą prižiūrėti gerokai sunkiau, o kai kurias dėmes išvalyti gali būti itin sudėtinga. Be to, ši danga nelabai tinka alergiškiems žmonėms.

Dangų pasirinkimas

Reikia atsižvelgti į patalpų paskirtį, naudojimo intensyvumą, šildymo sistemą, priežiūros sudėtingumą, tiesioginę saulės šviesą ir svarbiausia savo poreikius ir norus. Iš dizaino pusės, visada gražiau ir vientisiau atrodo vienoda grindų danga tiek virtuvėje, tiek svetainėje, tačiau jeigu tai individualus namas, atskiros dangos (jeigu tinkamai suderintos spalvos) taip nerėžia akies, kaip mažame bute, kuriame reikia kuo mažiau skaidymų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *